Tomasz Komenda kiedy wyszedł na wolność artykuł prawny mec. Natalii Nuutinen

Tomasz Komenda: podstawa prawna na jakiej wyszedł z więzienia na miesiąc przed ogłoszeniem wyroku uniewinniającego

Sprawa Tomasza Komendy wciąż budzi wielkie zainteresowanie na moim blogu. Dziś odpowiadam na pytanie kiedy i na jakiej podstawie wyszedł z więzienia i czemu było to raczej nadzwyczajne.

Tomasz Komenda kiedy wyszedł na wolność?

Tomasz Komenda opuścił mury Zakładu Karnego w Strzelcach w dniu 15 marca 2018 r. Jeden dzień po złożeniu przez specjalny wydział prokuratury wniosku do Sądu Najwyższego o uniewinnienie Komendy od zarzutów przestępstwa zgwałcenia i znęcania się na 15-letniej Małgorzacie K. czyli tzw. „zbrodni miłoszyckiej”.

Na jakiej podstawie prawnej Tomasz Komenda wyszedł na wolność miesiąc przed uniewinnieniem

Wyjście na wolność Tomasza Komendy odbyło się w nadzwyczajnych warunkach. W dniu opuszczania murów więzienia jego oficjalny status prawny to: skazany za zbrodnie na osobie małoletniej z wyrokiem 25 lat więzienia. Jak to się więc stało że osoba skazana na tak wysoką karę i jeszcze nie uniewinniona wychodzi na wolność?

Podstawą prawną umożliwiającą strażnikom więziennym wypuszczenie Tomasza Komendy na wolność był wniosek o warunkowe przedterminowe zwolnienie złożony przez specjalną jednostkę prokuratury ponownie badającej podstawy dowodowe skazania go za zbrodnię miłoszycką.

Wobec pozytywnego rozpatrzenia wniosku, dzień po wszczęciu procedury w Sądzie Najwyższym o uniewinnienie Tomasza Komendy a miesiąc przed wydaniem przez niego wyroku uniewinniającego Tomasz Komenda został wypuszczony warunkowo na wolność w dniu 15 marca 2018 r.

Jaki status prawny ma obecnie Tomasz Komenda

Tomasz Komenda na dzień dzisiejszy jest osobą całkowicie uniewinnioną od zarzucanych mu przestępstw na małoletniej Małgosi K. W sprawie zbrodni miłoszyckiej znaleziono już a nawet skazano nowych podejrzanych, ale o tym przeczytaj w nowym artykule: Kto zabił w sprawie Komendy? – link.

Podsumowanie: Kiedy Tomasz Komenda wyszedł z więzienia?

Tomasz Komenda opuścił mury więzienia w dniu 15 marca 2018 r.

Przeczytaj także:

3 mało znane fakty o odszkodowaniu dla Tomasza Komendy: link – https://natalianuutinen.eu/tomasz-komenda

Kto zabił w sprawie Komendy – link: https://natalianuutinen.eu/kto-zabil-w-sprawie-komendy

Mój komentarz do artykuł€ gazety.pl o Tomaszu Komendzie – link: https://natalianuutinen.eu/tomasz-komenda-prawnik-komentuje

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top