Prawdziwi sprawcy zbrodni Miłoszyckiej w sprawie Tomasza Komendy

Kto zabił w sprawie Komendy

Sprawa Tomasza Komendy wciąż budzi wiele kontrowersji i według niektórych danych słyszało o niej niemal 80 % wszystkich Polaków. Choć o historycznym odszkodowaniu mówi się dużo to niewielu jednak wie, że prokuratura postawiła Akt oskarżenia prawdziwym sprawcom gwałtu i znęcania się nad małoletnią Małgosią K. w sylwestrową noc 1996 roku.

Zbrodnia Miłoszycka

Zbrodnia Miłoszycka to medialna nazwa dla przestępstwa które dokonało się w noc z 1996 na 1997 rok na 15 letniej wówczas Małgorzacie. Dziewczyna po raz pierwszy spędzała sylwestra poza domem. W noworocznym szampanie został jej podany środek, który wg. biegłych działał podobnie do „pigułki gwałtu”. Małgosia została uprowadzona z dyskoteki a następnie padła ofiarą gwałtu i przestępstwa znęcania się. W wyniku wychłodzenia ciała i od odniesionych ran zmarła zanim została odnaleziona.

Prawdziwi sprawcy

Karę za tę straszliwą zbrodnię przez 18 ostatnich lat ponosił Tomasz Komenda. W wyniku nadzwyczajnego środka odwoławczego został uniewinniony przez Sąd Najwyższy i w dniu 15 marca 2018 r. opuścił mury więzienia.

Specjalny wydział prokuratury już od 2016 r. wszczął śledztwo w poszukiwaniu innych domniemanych sprawców zbrodni miłoszyckiej.

26 lutego 2019 r. prokuratura złożyła do sądu Akt Oskarżenia przeciwko prawdziwym sprawcom czynu: Ireneuszowi M. i Norbertowi B.

Kara dla sprawców zbrodni miłoszyckiej

Sąd skazał Ireneusza M. na 25 lat pozbawienia wolności a Norberta B. na 15 lat pozbawienia wolności.

Kasacja Ziobry o podwyższenie im wyroków

Prokurator generalny nie był jednak zadowolony z jego zdaniem „rażąco niskiej kary” dla prawdziwych zabójców w sprawie Komendy i 21 grudnia 2021 r. wniósł kasację domagając się podwyższenia kar. Zaproponował odpowiednio: karę dożywocia dla Ireneusza M. i karę 25 lat pozbawienia wolności dla Norberta B.

Przeczytaj także:

3 mało znane fakty o odszkodowaniu dla Tomasza Komendy – LINK

Mój komentarz do artykułu gazety.pl o Tomaszu Komendzie – LINK

Zostaw komentarz

Daj znać w komentarzu czy taka forma artykułu Ci się podobała i o czym jeszcze chciałbyś/-ałabyś dowiedzieć się w sprawie Tomasza Komendy

Podsumowanie: kto zabił w sprawie Tomasza Komendy?

Ireneusz M. i Norbert B.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top