Jak zwiększyć szanse na powodzenie sprawy sądowej

5 kroków do zwiększenia szans na powodzenie sprawy w sądzie

Rozwikłanie sprawy prawnej nie jest łatwe, ale nie musi być trudne. Pismo sądowe wywołuje zazwyczaj skok adrenaliny i słusznie. To czas aby zadbać o własne bezpieczeństwo prawne. Ja pracę z klientami zaczynam od ustalenia pięciu kluczowych kroków, z którymi dzielę się dzisiaj z Tobą. Zaczynamy.

Krok 1 Wyszukaj przytoczone paragrafy

Przeczytaj dokładnie pismo które otrzymałaś, zakreśl przytoczone w nim paragrafy, otwórz odpowiedni kodeks i przeanalizuj dany przepis prawny. Zwróć szczególną uwagę na to co jest nakazane, jakie zachowania są zakazane i jaką sankcją są zagrożone. Powodzenie twojej sprawy zależy od zrozumienia stanu prawnego sprawy, co często nie jest intuicyjne.

Zbiór wszystkich ustaw prawnych znajdziesz na stronie Sejmu RP – pod tym linkiem

Krok 2 Zdefiniuj czego się domagasz

Klucz do zwiększenia szans na powodzenie sprawy jest dokładne przemyślenie czego tak naprawdę domagasz się od przeciwnika. Czy mają to być przeprosiny, zaprzestanie jakiegoś zachowania, naprawienie szkody lub zapłata. Od tego zależy z jakiej ustawy do jakiego sądu będziesz przeciwnika skarżyła. A może do kilku na raz?

Krok 3 Oszacuj jaką szkodę lub krzywdę doznałaś

Sąd najpóźniej na rozprawie zapyta Cię o Twoje zarobki, wydatki lub szkody. Warto mieć przygotowane rachunki i dowody zakupu.

Sprawdź czym różni się odszkodowanie od zadośćuczynienia – link.

Krok 4 Nie daj się zwieść

Nie wątp w siebie i słuszność swojego postępowania nawet gdy przeciwnik publicznie lekceważy Twoje szanse na powodzenie sprawy. Jest to niestety błąd wielu kobiet. Mimo często wysokiego wykształcenia kobiety łatwo padają ofiarami sztuczek manipulacyjnych mających na celu wyprowadzenie ich z równowagi.

Jeśli chcesz poznać moje wskazówki jak przygotować się na takie starcie nie tylko w sądzie już wkrótce będzie do pobrania darmowy poradnik.

Krok 5 Zadbaj o dowody sądowe i zwiększ szanse na powodzenie sprawy

Najpóźniej dziś załóż zeszyt i prowadź własne notatki ze zdarzeń ważnych dla sprawy. Skompletuj brakujące dokumenty. Zrób printscreeny z facebooka lub innych mediów społecznościowych. Dodatkowo zadbaj o znajomość dokładnego adres zamieszkania przeciwnika.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top