Trendy 2021 Przygotuj się na nowe problemy prawne

Pokusiłam się o przewidywanie przyszłości, w końcu nowy rok #tużtuż. Przedstawiam wam moją wersję trendów w prawie na 2021 rok czyli jak zmienią się problemy prawne Polaków.

Co stanie się popularne, w którą stronę wzrośnie świadomość prawna i jakich pozwów będzie więcej w sądach. Warto sprawdzić swoje bezpieczeństwo prawne w każdej z tych kategorii.

Dobra osobiste

Zniesławienie, zniewaga, obrażanie w Internecie, prześmiewcze memy itd. W 2021 roku jeszcze bardziej zacznie doskwierać nam atak na naszą godność, hejterskie wpisy a wzrośnie na znaczeniu umiejętność zarządzania własną reputacją w Internecie.

Ten blog szczególnie specjalizuje się w dobrach osobistych i znajdziesz tu naprawdę dobre artykuły w tym temacie. Kilka linków do sprawdzenia to:

  1. Co to są dobra osobiste?
  2. Sprawa w sądzie Johny Deep vs. Amber Heard, o co w tym chodzi?
  3. Czy da się zatrzymać prześmiewcze memy
  4. Nękanie przez sąsiada co robić?
  5. Co zrobić gdy sąsiad bezpodstawnie wzywa Policję
  6. 5 rzeczy do przemyślenia zanim złożysz pozew do sądu

Odszkodowania za covid

Przewiduję, że w przyszłym roku lawinowo ruszą sprawy do sądu o odszkodowania za covid. Państwo popełniło kilka błędów w legislacji, które otwierają furtkę dla upadających przedsiębiorców, osób które otrzymały mandat za nieprzestrzeganie obostrzeń, zatrzymanych na granicach czy nieterminowo przetrzymywanych na kwarantannie.

Na blogu jest już artykuł 3 fakty o zakazie wychodzenie w Sylwestra – link, w którym wskazuję dlaczego ten zakaz jest nielegalny. A w czasie pandemii weszło jeszcze wiele takich zakazów i nakazów. Warto zainteresować się tematem.

Fight back

Myślę, że miarka się przebrała i jak do tej pory niewiele było spraw o odszkodowanie od państwa za dolegliwe obostrzenia covidowe tak po nowym roku sytuacja diametralnie się zmieni. Wszędzie tam gdzie niesprawiedliwość, niesumienność i bezduszność nie były do tej pory kwestionowane znajdą swój finał w polskich sądach. I dobrze. Daj znać w komentarzu pod tekstem czy Tobie też dały się we znaki te wszystkie obostrzenia i zakazy.

Zaciskanie pasa w sprawach o majątek

Kolejny trend, który w moim odczuciu powstanie już na początku nowego roku to zaciskanie pasa w sprawach o majątek. Co mam na myśli? Chodzi tu szczególnie o sprawy spadkowe, udziały we współwłasności, zasiedzenie, majątek rodzinny, własność przedsiębiorstwa.

Eksperci wróżą, że gospodarczo Polska będzie wychodziła z kryzysu pandemii przez parę kolejnych lat. To może mocno uderzyć Polaków po kieszeniach. Dlatego gdy w tragicznym wyborze czy zamykać firmę czy szukać oszczędności wszyscy ruszą po upominanie się po swoje zaległe długi, czynsze, darowizny, zarząd majątkiem po dziadkach itd.

Egzekucja komornicza

Jeśli masz czas to już teraz przeczytaj jak wygląda procedura ściągania długów – link Egzekucja komornicza, jak ścigać dłużnika. A jeżeli nie, to dodaj stronę do zapisanych. Naciśnij zielony dzwoneczek po lewej (widoczny na komputerze), żeby wrócić do niego później w dogodnym dla siebie czasie.

Co dalej?

Zapisz się na newsletter a otrzymasz powiadomienia o wszystkich nowych wpisach na blogu. Zacznij ze mną nowy rok i badź na bieżąco ze zmianami w prawie. Wpisz adres e-mail poniżej.

The form you have selected does not exist.

Wszystkiego dobrego na Święta BN,

\"\"

Polub artykuł

Przeczytaj także

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top