Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa [ŁATWY WZÓR]

Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa [ŁATWY WZÓR]

Znęcanie psychiczne i fizyczne

Znęcanie się nad dzieckiem, osobą najbliższą lub nieporadną to poważne przestępstwo a brak zawiadomienia o jego popełnieniu sam w sobie jest karalny.

Aby uczynić zadość przepisom prawnym, w każdym wypadku gdy jesteś świadkiem znęcania się psychicznego lub fizycznego, w postaci np.: poniżania, bicia, wyzywania, wykorzystywania musisz to zgłosić organom ściagania.

Dziś mam dla Ciebie wzór pisma do pobrania za darmo. Jest to zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do najbliższej prokuratury.

A czemu prokuratury a nie Policji lub MOPS dowiesz się z tego artykułu : https://natalianuutinen.eu/gdzie-zglosic-ze-ktos-zneca-sie-nad-dzieckiem – LINK

Pobierz wzór

Wpisz swój adres e-mail w formularz poniżej a otrzymasz powiadomienie jak tylko będzie gotowy do pobrania

Kara za brak zawiadomienia prokuratury o przestępstwie

Art. 304. § 1.

Każdy, dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję (…)

kodeks postępowania karnego

Nie martw się, nic nie grozi jeśli zgłosiłaś/-eś sprawę a prokurator uzna, że nie było podstaw, o ile nie zrobiłeś/-aś tego złośliwie. Co więcej jeśli nie zgadzasz się z decyzją prokuratora o umorzeniu możesz złożyć zażalenie, w celu rozpatrzenia twojego zawiadomienia jeszcze raz. Pilnuj terminu.

Mój wzór jest łatwy w uzupełnieniu i dołączyłam do niego omówienie. Możesz go pobrać całkowicie za darmo. Jeśli będziesz miał/-a problemy z wypełnieniem to napisz poniżej w komentarzu pod spodem lub na facebooku @natalianuutinen.fanpage

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top