Johnny-Depp-Amber-Heard-sprawa-sadowa-przemoc-domowa-pomowienie

Johnny Depp kontra Amber Heard – 5 faktów o sprawie sądowej którą śledzą po prostu wszyscy

Od kilku dni toczy się najbardziej medialna sprawa sądowa tego roku. Sprawę o zniesławienie (Defamation trial) można oglądać na żywo w czasie rzeczywistym choćby na Youtube. Z dzisiejszego artykułu poznasz 5 faktów o sprawie sądowej: Johnny Depp vs. Amber Heard .

Fakt 1. Johnny depp pozwał amber Heard

W tej sprawie sądowej to Johnny Depp jest powodem (ang. plaitinff) a jego była żona Amber Heard pozwaną (defendor).

Amber Heard to aktorka i była żona Johnniego Deppa. Johnny Depp to aktor znany powszechnie jako odtwórca roli Jack Sparrow\’a z Piratów z Karaibów.

Fakt 2. To sprawa o zniesławienie

Defamation Trial dosłownie oznacza spór sądowy o bezprawny atak na cudzą sławę (godność). W prawie polskim odpowiednikiem tego będzie sprawa sądowa o naruszenie dóbr osobistych w postaci prawa do do dobrego imienia,

Więcej o dobrach osobistych pisałam w tym artykule – LINK

Fakt 3 Johnny Depp pozwał Amber heard na 50 milionów dolarów. To nie kara – to zadośćuczynienie

Sprawa sądowa pomiędzy Amber Heard a Johnnym Deppem toczy się w sądzie cywilnym a nie w sądzie karnym. Tym samym nie mówimy tu o przestępstwie przemocy domowej i tym samym nie zapadnie wyrok wymierzający karę.

Johhny Depp rozpoczął proces cywilny – tym samym wniósł pozew a nie akt oskarżenia przeciwko Amber. Wskazał w nim że domaga się zadośćuczynienia od Amber za bezprawny atak na jego dobre imię w postaci pomówienia o stosowanie wobec niej przemocy domowej.

Fakt 4 Amber Heard wytoczyła przeciwko niemo kontrpowództwo

Amerykański sąd pozwolił pozwanej Amber Heard na wniesienie kontrpowództwa- tym samym zaprzecza ona nie tylko faktowi pomówienia Johnnego Deppa ale i twierdzi, że to ona jest pomawiana o o stosowanie wobec niego przemocy domowej. Amber Heard tym samym domaga się zadośćuczynienia w wysokości 100 milionów dolarów.

Fakt 5 Sprawa sądowa ma trwać 6 tygodni. obecnie toczy się etap dowodowy

Obie strony w sprawie złożyły mnóstwo dowodów w celu udowodnienia swoich racji. Obecnie sąd jak i ława przysięgłych dopuszczają dowody w postaci sms-ów i nagrań kamer, słuchania świadków i dowodów z dokumentów.

Największym zainteresowaniem cieszą się tzw. cross examination (ang.) które dosłownie oznaczają przesłuchiwanie świadka przez adwokatów przeciwnika.

Na obecnym etapie:

  • przewód sądowy został otwarty,
  • strony procesowe ogłosiły swoje stanowiska,
  • strony procesowe złożyły wnioski o przeprowadzenie swoich dowodów,
  • trwa etap dowodowy.

Co dalej

Jeśli masz pytania lub wątpliwości o naturze prawnej dotyczące sprawy sądowej pomiędzy Johhny Deppem a Amber Heard to napisz w sekcji komentarzy pod artykułem. Chętnie odpowiem gdyż sama śledzę tę sprawę na żywo.

Zapisz się na newsletter aby dostawać powiadomienia o nowych artykułach na blogu lub postach w social mediach – LINK

p.s. Jak stawiasz – kto wygra tę sprawę?

\"Natalia

Może zainteresuje cię także stary wpis o Johnny Deppie przeciwko tabloidowi The Sun – LINK

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top