FAUDA – prawo przeszukania i przesłuchania świadka na przykładzie serialu z Netflixa [WIDEO]

Dziś obiecana recenzja serialu FAUDA a raczej reakcja prawnika na scenki z przeszukania mieszkania i przesłuchania świadka przez specjalne służby Izreaela na terenie Palestyny.

Wybrałam trzy fragmenty. W pierwszym widzimy starszą kobietę ubraną w biały hidżab, stojącą tyłem do wojskowych przeszukujących jej szafki i robiących rozgardiasz. Czy wiesz jak przeszukanie przeprowadza się w Polsce? A raczej jak zgodnie z kodeksem postępowania karnego powinno się odbywać?

Przeszukanie mieszkania to środek służący w postępowaniu przygotowawczym Prokuratora na znalezienie i zabezpieczenie dla sądu dowodów, mających wpływ na skazanie oskarżonego.

W polskim prawie uregulowane jest to w art. 227 kodeksu postępowania karnego. Omawiam go w najnowszym filmiku na YouTubie. Dobrze jest go znać, na gorsze czasy.

Obejrzyj wideo

Włącz HD

Jeśli wolisz słuchać samo audio na słuchawkach to łap LINK do wersji podcastowej – Kliknij tutaj – LINK Lub wciśnij Play poniżej

Chcesz więcej?

Wszyscy (my prawnicy 😉 ) uwielbiamy Meghan Markle za jej rolę prawniczki w serialu SUITS (pol. \”W garniturach\”). Ostatnio Meghan wpadła w niemałe tarapaty z tabloidami ale i wygrała walkę z jednym z nich. Do zapłaty pozostały koszty w wysokości 1.500.000 funtów.

Obejrzyj wideo z moją reakcją na artykuł TVP Info, gdzie dzielę się wiedzą o kosztach prawnych na przykładzie sprawy sądowej Meghan Marklehttps://natalianuutinen.eu/meghan-markle-koszty-prawne – LINK

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top