Tik tok bez przyszłości. 3 powody dlaczego nie warto zakładać tam konta

W złych rękach może stać się bronią. Zbanowany w Indiach, Bangladeszu i USA instaluje na twoim telefonie plik zip jak to robią trojany a i tak cieszy się popularnością milionów. Na pytanie Tik tok czy warto na nim działać, odpowiadam, wkrótce tego pożałują.

Tik tok czy warto zakładać tam konto

Jeszcze nie.

I choć wiem, że specjaliści od marketingu zachęcają do tik toka i reklamują go jako świetny kanał komunikacji marketingowej a i nawet paru prawników ma tam swoje konta to ja przed tym stanowczo przestrzegam.

Bo pomyśl, ilu milionerów jesteś w stanie wymienić, którzy znani są z tego, że mają swoje konto na Tik Toku? No właśnie.

Twórcy gigantów internetowych takich jak Google, Instagram czy Pinterest nie dość, że sami nie korzystają z tworzonych przez siebie serwisów to zabraniają też tego swoim dzieciom. A własną pocztę i przeglądarkę internetową bardzo drobiazgowo wybierają pod kontem możliwości blokowania śledzenia ich aktywności w Internecie.

3 powody dlaczego Tik Tok nie ma szans

I tu najważniejsze.

Zastanów się, jak długo mocarstwa będą tolerowały aplikację internetową, która udostępnia dane o swoich użytkownikach agencji wywiadowczej Chin? Komunistycznych Chin.

Czy wiesz czemu upada Huawei, czemu Trump wystąpił z WHO, czemu Olimpiada dwa razy miała miejsce w Pekinie? Daleki wschód ma zbyt poważne środki wpływania na demokrację.

1. Tik tok zostanie zbanowany

Indie, Bangladesz i USA zbanowały Tik Toka. Co to oznacza? Że wystąpiły do Google i Apple APP o uniemożliwienie pobierania tej aplikacji na terenie ich krajów. Co więcej Trump nakazał zamknięcie biura Tik Toka w Ameryce lub jego przymusową sprzedaż na rzecz amerykańskiej firmy.

Wywołało to nie małą panikę. Jak myślisz czyją?

Tych wszystkich nowych influencerów, którzy wybili się na tym serwisie. I choć nawoływali swoich fanów do przeniesienia się na Instagram, i choć wydali odezwę aby wziąść pod uwagę ich uczucia i ich wizję przyszłości Internetu to jakie to ma znaczenie gdy już dzisiaj Twitter zamyka konto Prezydentowi USA?

2. Tik tok w złych rękach to broń

Tik tok swoją konstrukcją, swoim regulaminem pozostaje elementem badawczym specjalistów od wojskowości. Tylko oni mają czas i zasoby by go dogłębnie zbadać …. zanim znów zmieni swój algorytm.

Jednak już dziś wiadomo, że inwazyjnie pobiera dane z telefonów, może sam wysyłać w imieniu właściciela zapytania o dane do serwera, instaluje paczkę plików jak to robi powszechny trojan.

Co więcej, nie ukrywa że jak wiele chińskich firm został zobowiązany do przekazanie swoich danych, w tym danych użytkowników chińskim służbom wywiadowczym.

To wszystko pozwala na przeprowadzenie bardzo precyzyjnego ataku na wybraną osobę lub grupę osób.

Sprawdź także propozycje fińskich seriali na netflixie – link https://natalianuutinen.eu/netflix-finskie-seriale/

3. Czeka nas powrót na naszą klasę

I choć myślisz sobie teraz, że przecież Facebook i Google też tak robi, to jednak nie do końca. Mają wciąż swoją automnomię … tak długo jak realizują zobowiązania rządu, niestety tylko amerykańskiego. W momencie gdy się postawią, mogę się założyć, że zostaną dość szybko ukrucone.

A co z tego jest dla nas, Polaków? To to, że wahadło wychylone w jedną stronę zacznie wracać w drugą. Facebook niespostrzeżenie zajął polski rynek. Wyparł naszą klasę, wyparł gadu gadu. Coś co było zabawą dziś wpływa na kształt światowej geopolityki.

Globalizacja tak postąpiła ku swojemu krańcowemu punktowi, że teraz zacznie się już tylko kurczyć

Natalia Nuutinen

Czy już nie dziś wybierasz w sklepie lokalne produkty albo przynajmniej te z kodem zaczynającym się od 590? I to nie tylko artykuły spożywcze ale już elektronikę i inne. Przykładem niech będzie Kruger&Matz, gry komputerowe z Cyber Punkiem na czele czy meble made in Polska zamiast Ikei?

W Rosji już króluje ich własny \”facebook\” wiele krajów postąpi tą samą drogą.

A z ciekawości zajrzałam na naszą klasę i okazuje się, że jest tam wciąż milion użytkowników, a młodzież lubi tam grać w gierki. To samo na gadu gadu, wciąż milion aktywnych użytkowników i wprowadzane są nowe opcje. Pamiętasz jak wchodził bum na rzeczy vintage style? Teraz mamy lata 90\’ a zaraz po nich wejdzie moda na nasze stare programy: naszą klasę, grę w Małysza i gadu gadu,

Dlaczego nie warto mieć konta na Tik Toku

Podsumując, konto na Tik Toku to strata czasu.

Banowanie tej aplikacji to kwestia czasu. Europa bardzo mocno stawia na ochronę danych a chiński tik tok nie dość, że inwazyjny to dzieli się danymi z bezpieką.

Po zbanowaniu tej aplikacji w USA, jej influencerzy mieli niewiele czasu aby pobrać swoje dane i przerzucić do innego programu czyli spowrotem na Instagrama. To strata setek godzin pracy.

Wielcy tego świata, nie zakładają tam swoich kont. Po głośnym dokumencie \”Social Dilemma\” na netflixie wiesz już, że unikają i bronią swoim dzieciom dostęp do tego typu aplikacji jak ognia.

Wojna cyfrowa czas start. Przyszłość należy do lekkich komunikatorów z zabezpieczeniem ssl

Na zakończenie dodam tylko, że przyszłość leży w lekkich komunikatorach z zabezpieczeniem ssl. Takim do tej pory był WhatsApp używany przez prawników takich jak ja na całym świecie. Dzięki temu, że szyfrował sam z siebie wiadomości, był w ten sposób bezpieczny. Nawet raz oparł się nakazowi odszyfrowania wiadomości jednego ze swoich użytkowników na polecenie władz.

WhatsApp został przejęty przez Facebooka i obecnie wyświetla komunikat o konieczności przeinstalowania przez ostatnie 2 dni. Domyślasz się, że chodzi o zmianę regulaminu prywatności.

A co do gadu gadu to ja nawet pamiętam swój numer, ale podobno jest już nieaktualny. Po wejściu rodo gadu gadu usunęło nieaktywnych użytkowników. A ty pamiętasz swój? Masz tik toka? Usunąłeś/-aś tik toka? Napisz w komentarzu i zajrzyj na Instagram, tam codziennie nowe stories @natalia.nuutinen – link

\"\"

Przeczytaj także

2 myśli o “Tik tok bez przyszłości. 3 powody dlaczego nie warto zakładać tam konta”

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top